Ogłoszenia

wymiar czasu pracy: 1/1
wstępnie - umowa na czas określony - 1 rok

Zadania:
-         prowadzenie spraw związanych z udostępnieniem Kampinoskiego Parku Narodowego;
-         prowadzenie spraw związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego Kampinoskiego Parku  Narodowego;
-         prowadzenie spraw związanych ze współpracą z partnerami parku;

Wymagania niezbędne:
-         wykształcenie wyższe na kierunku: turystyka, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, geografia, geologia, biologia, leśnictwo;
-         prawo jazdy kat. B;
-         znajomość języka angielskiego;
-         obsługa programów komputerowych w środowisku Arc GIS.

Wymagania pożądane:
-         doświadczenie w pracy związanej z udostępnianiem obszarów chronionych;
-         doświadczenie w opracowywaniu i realizacji projektów finansowanych ze środków finansowych Unii Europejskiej i krajowych funduszy ochrony środowiska;
-         wysokie umiejętności organizacyjne, samodzielność, kreatywność;
-         komunikatywność, zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole;
-         obowiązkowość, dyspozycyjność;
-         wiedza o Kampinoskim Parku Narodowym;

 

Aplikacje należy składać na adres;
Kampinoski Park Narodowy, ul. Tetmajera 38, 05-080 Izabelin

w terminie do 28 lipca 2017 r (decyduje data wpływu do KPN)

 

Wymagane dokumenty:
-        kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
-        życiorys i list motywacyjny
-        kopie świadectw pracy (przebieg dotychczasowego zatrudnienia)
-        oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 1997r o ochronie danych osobowych

Informujemy, że w dniach 10 – 23 lipca oraz 7 – 20 sierpnia 2017 r. biblioteka będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Z dniem 6 grudnia 2014 r. Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach

zostaje zamknięty dla odwiedzających do odwołania.

Szanowni Państwo, w związku z nowelizacją Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U 2004 Nr 92 poz. 880), pojawiają się wątpliwości wśród osób mieszkających na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, dotyczące wycinki drzew i krzewów na gruntach prywatnych.
Aby je rozwiać informujemy, że zgodnie z Art. 83a.2 ustawy "Zezwolenie na usunięcie drzewa lub krzewu na obszarach objętych ochroną krajobrazową w granicach parku narodowego albo rezerwatu przyrody wydaje się po uzgodnieniu odpowiednio z dyrektorem parku narodowego albo regionalnym dyrektorem ochrony środowiska."

Czytaj więcej...

Kampinoski Park Narodowy zaprasza na wolontariat! Chciałbyś pomóc w ochronie rodzimej przyrody? Zbliża się wiosna i chcesz spędzić trochę czasu w lesie? Jesteś sąsiadem parku i chciałbyś zaangażować się w sensowne działanie w swojej okolicy? Jesteś członkiem większej grupy, która chętnie poświęci trochę czasu na wspólną pracę na świeżym powietrzu? A może jesteś studentem i chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności, na przykład w GIS? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi: "tak", zapraszamy do zakładki "Wolontariat i praktyki", gdzie można znaleźć informacje dotyczące wolontariatu i pobrać formularz zgłoszeniowy. W przypadku pytań można napisać do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , zadzwonić pod numer 22 722 60 01 (wewnętrzny 318) lub przyjść porozmawiać do Dyrekcji KPN (pokój 120, I piętro).

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego informuje, że w leśnictwach Rózin i Przyćmień można zakupić drewno opałowe sosnowe, dębowe i brzozowe.
Leśnictwo Rózin posiada do sprzedaży ok. 60 m3 opału brzozowego i ok. 50 m3  opału sosnowego, natomiast leśnictwo Przyćmień oferuje sprzedaż ok. 30 m3 opału sosnowego i ok.55 m3 opału liściastego.
Osoby zainteresowane zakupem zapraszamy do kancelarii leśnictwa Rózin w Lesznie, ul. Polna 37, tel. 508 189 643 i kancelarii leśnictwa Przyćmień w Granicy, tel. 508 190 629.

W dniu 2 lipca 2015 r. Kampinoski Park Narodowy przekazał Ministrowi Środowiska projekt planu ochrony Kampinoskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem zakresu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 PLC140001 Puszcza Kampinoska, z prośbą o ustanowienie w trybie Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.

_Szanowni Państwo, Kampinoski Park Narodowy przypomina o przestrzeganiu regulaminu udostępniania parku przy organizacji imprez, takich jak rajdy, pikniki, przejazdy konne i in. Zwracamy szczególną uwagę na fakt, że park jest dostępny wyłącznie w godzinach dziennych, czyli od świtu do zmierzchu, a do organizacji imprez w KPN konieczne jest uzyskanie pisemnego zezwolenia dyrektora parku.

Przed wizytą w parku zachęcamy do zapoznania się z treścią zarządzenia w sprawie udostępniania Kampinoskiego Parku Narodowego dostępnego w zakładce Turystka/Regulamin oraz z formalnościami wymaganymi w celu uzyskania zezwolenia na organizację imprez syntetycznie opisanymi pod zakładką Turystyka/Informacje praktyczne.

Obszar parku narodowego może być udostępniany w sposób, który nie wpływa negatywnie na jego przyrodę. Za wstęp do parku narodowego lub na niektóre jego obszary oraz za udostępnienie parku narodowego lub niektórych jego obszarów mogą być pobierane opłaty (art. 12 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody – tekst jedn. DzU nr 151 z 2009 r., poz. 1220 ze zm.).

Za wstęp do Kampinoskiego Parku Narodowego nie są pobierane opłaty, chętnie natomiast przyjmiemy dobrowolne wpłaty, darowizny i datki na cele związane z ochroną przyrody, udostępnianiem i edukacją.

Wpłaty można dokonywać na konto bankowe parku:
Kampinoski Park Narodowy
ul. Tetmajera 38
05-080 Izabelin
Nr rachunku: 77 1130 1017 0020 1381 5620 0004

Dziękujemy :)

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo