Komunikaty turystyczne

W związku z przerwą w pracach związanych z budową przepustów w ramach projektu Kampinoskie Bagna na czas trwania okresu lęgowego ptaków, dotychczas zamknięte szlaki turystyczne (zielony szlak Posada Sieraków – uroczysko Szczukówek, czerwony szlak Mogilny Mostek – uroczysko Szczukówek, żółty szlak Palmiry wieś - Mogilny Mostek i żółty szlak Prusakowe – Babska Górka) zostają ponownie otwarte dla ruchu turystycznego. Zapraszamy!

Planowane wznowienie robót, a co za tym idzie ponowne zamknięcia szlaków turystycznych, przewidywane są od 1 września 2017 r.

Szlak zielony na odcinku: Pindal - Lasocin - szlak podtopiony, przejścia nie ma.

Czytaj więcej...

UWAGA! W związku z trwającą budową przepustów w ramach projektu Kampinoskie Bagna następujące szlaki są zamknięte do odwołania:
- zielony szlak turystyczny na odcinku Posada Sieraków – uroczysko Na Miny – uroczysko Szczukówek,
- czerwony szlak turystyczny na odcinku Mogilny Mostek (węzeł szlaków) - uroczysko Młynisko - uroczysko Szczukówek (węzeł szlaków)
- żółty szlak turystyczny im. Antoniego Trębickiego (cały) Palmiry wieś - Mogilny Mostek (węzeł szlaków)
- żółty szlak turystyczny im. Aleksandra Janowskiego na odcinku Prusakowe (mostek nad kanałem Łasica) - Obszar Ochrony Ścisłej Żurawiowe - Babska Górka (węzeł szlaków)
Przewidywany termin zakończenia robót na tych odcinkach: 15.03.2017 r.

W związku z trwającymi pracami ziemnymi parking w Dziekanowie Leśnym oraz Kampinoski Szlak Rowerowy na odcinku Dziekanów Leśny - Kaliszki zostają zamknięte do odwołania (dotyczy wszystkich użytkowników)!
Dostęp do parkingu "dużego" we wsi Palmiry przy wjeździe do parku z uwagi na zajęcie powierzchni przez firmę budowlaną jest utrudniony.
Przewidywany termin zakończenia robót: 31.03.2017 r. Najbliższe dostępne parkingi to parking "mały" we wsi Palmiry (ok. 0,5 km na zachód od zajętego parkingu), parking przy Muzeum-Miejsce Pamięci Palmiry oraz parking przy szpitalu w Dziekanowie Leśnym.

Za utrudnienia przepraszamy i zachęcamy do korzystania z innych tras!

UWAGA! W związku z trwającymi pracami ziemnymi Kampinoski Szlak Rowerowy na odcinku Dziekanów Leśny - Kaliszki zostaje zamknięty do odwołania (dotyczy wszystkich użytkowników)!

Przewidywany termin zakończenia robót: 31.03.2017 r. Za utrudnienia przepraszamy i przypominamy, że piesze szlaki turystyczne również są udostępniane do jazdy rowerem, pod warunkiem uszanowania pierwszeństwa pieszych użytkowników.

Ponadto zamknięty do odwołania zostaje parking w Dziekanowie Leśnym. Najbliższy parking z którego można korzystać to parking przy szpitalu w Dziekanowie Leśnym, a nieco dalej parkingi we wsi Palmiry oraz Dąbrowie Leśnej.

APEL – OSTRZEŻENIE

Apelujemy do wszystkich odwiedzających Kampinoski Park Narodowy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z dziko żyjącymi zwierzętami.
W dniu 27 września br. roku otrzymaliśmy informację o zaatakowaniu turystki przez łosia – klępę. Prawdopodobnie, poruszająca się szlakiem kobieta zauważyła łosia i zbliżyła się do niego. Możliwe, że w pewnym momencie znalazła się pomiędzy klępą, a jej młodym. Zaskoczone zwierzę poczuło się zagrożone i zaatakowało.

Dlatego też, uprzejmie prosimy, by pod żadnym pozorem nie podchodzili Państwo do łosi i innych spostrzeżonych zwierząt.

Zarządzeniem Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego nr 20/2014 wyznaczono 2 ścieżki spacerowe oraz łącznikowy szlak rowerowy w miejscowościach Kępiaste i Julinek. Nowe trasy w najbliższym czasie planuje się stosownie oznakować. Trasy uzupełnią istniejącą sieć szlaków turystycznych KPN w oparciu o punkt węzłowych jakim jest hotel Julinek. Wyznaczenie ścieżek jest jednym z zadań realizowanych w ramach współpracy z firmą ZPR Express Sp. z o.o. w ramach projektu "Adaptacja byłych budynków szkoły cyrkowej w Julinku w celu stworzenia Centrum Rekreacyjno-Rozrywkowego wraz z Muzeum Sztuki Cyrkowej - podstawą zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu oraz rozwoju gospodarczego gminy Leszno".

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_trasy_julinek.jpg

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo