Komunikaty turystyczne

Uwaga, na żółtym szlaku z Truskawia do Zaborowa Leśnego utrzymują się rozległe, marznące kałuże - przejście bardzo utrudnione!

ROBOTY BUDOWLANE NA SZLAKACH!
W związku ze wznowieniem robót związanych z projektem "Kampinoskie Bagna" od dnia 14.11.2018 r. do odwołania przejście szlakiem żółtym na odcinku Rzepowa Góra - Demboskie Góry (leśnictwo Polesie) będzie bardzo utrudnione.
Zachęcamy do korzystania z innych szlaków turystycznych!

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_Grodzisko3.jpg W miesiącu maju 2018 do użytkowania oddane zostały platformy uzupełnione o schody i kładki na średniowiecznym grodzisku w miejscowości Korfowe, w Obwodzie Ochronnym Zamczysko, w sercu Obszaru Ochrony Ścisłej Zamczysko. Konstrukcja zastąpiła istniejące tu w przeszłości schody umożliwiające wejście na grodzisko (schody uległy zniszczeniu). Prace prowadzone były pod nadzorem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Z platform można podziwiać nie tylko wiekowe grądy i tereny bagienne, ale także dobrze zachowane wały, fosy i majdan dawnego grodziska. Do obiektu najłatwiej dostać się z Górek czerwonym szlakiem (ok. 2,5 km), z Granicy niebieskim szlakiem (ok. 7 km) lub z Leszna (ok. 7 km). Serdecznie zapraszamy!

Więcej zdjęć ...

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_utrudnienia_na_szlakach.jpg

Uwaga, podtopiony żółty szlak, przejście może być utrudnione!
– Wierszowska Droga w rejonach Kanału Zaborowskiego

Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do odwiedzin w parku, w tym zabranie odpowiedniego, nieprzemakalnego obuwia.
 
 
 
 
 
 
 
ROBOTY BUDOWLANE NA SZLAKACH!!!
W związku z modernizacją kładki przez kanał Łasica na żółtym szlaku turystycznym (Cisowe - Zamość), będzie ona niedostępna dla turystów od 02.10.2017 r. do odwołania.

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_szlak_z.jpgW związku ze złym stanem technicznym mostu w ciągu drogi wewnętrznej gminy Kampinos oraz jego zamknięciem dla ruchu, wyłączony zostaje z użytkowania zielony szlak turystyczny "Południowy Szlak Leśny" na odcinku Pindal - Borowa Góra k. Lasocina. Szlak zamknięty będzie do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy.

APEL – OSTRZEŻENIE

Apelujemy do wszystkich odwiedzających Kampinoski Park Narodowy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z dziko żyjącymi zwierzętami.
W dniu 27 września br. roku otrzymaliśmy informację o zaatakowaniu turystki przez łosia – klępę. Prawdopodobnie, poruszająca się szlakiem kobieta zauważyła łosia i zbliżyła się do niego. Możliwe, że w pewnym momencie znalazła się pomiędzy klępą, a jej młodym. Zaskoczone zwierzę poczuło się zagrożone i zaatakowało.

Dlatego też, uprzejmie prosimy, by pod żadnym pozorem nie podchodzili Państwo do łosi i innych spostrzeżonych zwierząt.

Zarządzeniem Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego nr 20/2014 wyznaczono 2 ścieżki spacerowe oraz łącznikowy szlak rowerowy w miejscowościach Kępiaste i Julinek. Nowe trasy w najbliższym czasie planuje się stosownie oznakować. Trasy uzupełnią istniejącą sieć szlaków turystycznych KPN w oparciu o punkt węzłowych jakim jest hotel Julinek. Wyznaczenie ścieżek jest jednym z zadań realizowanych w ramach współpracy z firmą ZPR Express Sp. z o.o. w ramach projektu "Adaptacja byłych budynków szkoły cyrkowej w Julinku w celu stworzenia Centrum Rekreacyjno-Rozrywkowego wraz z Muzeum Sztuki Cyrkowej - podstawą zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu oraz rozwoju gospodarczego gminy Leszno".

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_trasy_julinek.jpg

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo