Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

  • image
 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 


Podniesienie atrakcyjności turystycznej gminy Brochów poprzez wykonanie ścieżki dydaktycznej i wydanie materiałów promocyjnych

Umowa przyznania pomocy nr 00386-6930-UM0740930/12

W ramach zadania została wykonana ścieżka dydaktyczna "Przez Wilczą Górę" oraz wydana broszura informacyjna pt. Miedzy Wisłą i Bzurą. Atrakcje gminy Brochów.

Ścieżka dydaktyczna ma około 2,5 km długości i jest łatwa do przejścia. Bierze początek na w pobliżu ostatniej stacji kolejki wąskotorowej w Wilczach Tułowskich i po zatoczeniu pętli wraca w to samo miejsce. Mniej więcej w połowie drogi istnieje możliwość odejścia do parkingu przy Drodze Jagiełły (droga wojewódzka nr 705). Trasa jest urozmaicona – początkowo biegnie Kromnowską Drogą u podnóża Wilczej Góry, gdzie mijamy lasy liściaste wyrosłe na terenie dawnych łąk. Następnie wspina się na wydmę i biegnie przez bory sosnowe z bujną warstwą mszystą i krzewinkami borówek. Trasa jest urozmaicona, prowadzi przez tereny wydmowe kompleksu Białych Gór Śladowskich, kilkakrotnie lekko wznosi się i opada.

1_deby.jpg

Trasa jest oznakowana w standardowy sposób znakami ścieżki dydaktycznej, prowadzi drogami leśnymi, przez kilkaset metrów biegnie wzdłuż zielonego szlaku turystycznego. Przy trasie do pierwszego przystanka znajduje sie bardzo bogate stanowiska paprotki zwyczajnej, przy starych sosnach czasem wyrasta chroniony gatunek grzyba - siedzuń sosnowy. Po drodze można obserwować zwierzęta związane z borami sosnowymi – m.in. sikory, kowalik, dzięcioł duży. Szczególnie w okresie jesiennym i zimowym można tu spotkać żerujące w borach sosnowych łosie.

trasa.jpg

miedzy%20wisla%20a%20bzura-3-1.jpg

 

 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo