b_0_200_16777215_00___images_go_kpn_oos_nart.jpgOdpowiadając na liczne pytania kierowane do nas w związku z programem pilotażowym Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” informujemy, że działania zawarte w projekcie dotyczą jedynie obszarów zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe.

   Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego przebywać można jedynie na obszarach i w miejscach udostępnionych (m.in. polany wypoczynkowe, szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne) w sposób zgodny z ustawą o ochronie przyrody i obowiązującymi zasadami podanymi na naszej stronie https://kampinoski-pn.gov.pl/turystyka/regulamin, których celem jest ochrona przyrody Puszczy Kampinoskiej. Wszelkie działania mogą być prowadzone w porze dziennej (od wchodu do zachodu słońca).

   Biwakowanie jest możliwe wyłącznie na obszarach nie stanowiących własności skarbu państwa w zarządzie parku. W Kampinoskim Parku Narodowym są to: Ośrodek Szkolenia Wolontariuszy ZHP w Starej Dąbrowie www.staradabrowa.stoleczna.zhp.pl; Osada Puszczańska PTTK w Tułowicach www.osadapuszczanska.pl oraz Park Rozrywki w Julinku www.julinek.com, a także w gospodarstwach agroturystycznych.

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo